De beste manier om Jump Out! te omschrijven is een mix van Cut the Rope en Angry Birds met iets extra's. Zoals de titel zegt, gaat het om springen, heel veel springen.
Als één of meerdere van de beestjes (slak, sprinkhaan, e.d.) gaat het erom om uit een doos of computer te ontsnappen. Deze kartonnen dozen en computers zitten natuurlijk vol objecten, zoals knikkers en suikerblokjes, die behulpzaam kunnen zijn maar ook tegenwerkende effecten kunnen hebben. Ook zijn er enkele schakelaars aanwezig om bijvoorbeeld de zwaartekracht uit te schakelen.
Jump Out! heeft momenteel 75 levels die afwisselend van denkwerk tot dom geluk vereisen. Moeilijkheidsgraad loopt wel geleidelijk op en elk nieuw object, schakelaar of beestje geeft eerst een makkelijker level om er mee om te leren gaan. Grafisch ziet het er goed uit, beter dan de stilstaande screenshots kunnen laten zien.
